הדרכה על תוכנת Mendeley- תוכנה לניהול ביבליוגרפיה

 

בואו להכיר את מנדליי -  Mendeley

 

מדור ההדרכה בספרייה המרכזית מזמין את ציבור המרצים, החוקרים והסטודנטים  להדרכה בתוכנת מנדליי (http://www.mendeley.com)

 

מנדליי היא תוכנה חינמית לניהול ביבליוגרפיה ולשיתוף מחקר. באמצעות מנדליי ניתן ליצור, בין השאר, ספריה אישית, לארגן ולנהל קבצי PDF ובאופן אוטמטי לשלוף מטה-דטה ממאמרים ולשתול ציטוטים ביבליוגרפיים. התוכנה מאפשרת חיפוש בטקסט מלא בקבצי PDF, מירקור והוספת הערות, תיוג ודלייה על פי חתכים שונים כמו פרטים ביבליוגרפיים, מילות מפתח, שדות מחבר, כותר, שנה, ועוד.

 

בנוסף, מתפקדת מנדליי כרשת חברתית אקדמית של למעלה משני מליון חוקרים מהארץ ומהעולם, ומכילה מידע על למעלה מ-240 מליון מאמרים. התוכנה תומכת בשיתופיות ומאפשרת גישה למאמרים אחרונים משדה המחקר, איתור כתבי העת הנקראים ביותר, הערכת מאמרים וגילוי ציטוטים, גילוי טרנדים וסטטיסטיקות, יצירת קשר עם חוקרים משדה המחקר, והקמת קבוצות למגוון מטרות.

 

בשלב זה הסתיימו ההדרכות הקבוצתיות, כל המעוניין במידע נוסף נא לפנות לגב' עדי שרעבי בטלפון 03-5317955 או במייל: adi.sharabi@biu.ac.il

 

לקראת שנת הלימודים הבאה יפורסמו באתר מועדים חדשים.

 

ההדרכה תתקיים בחדר ההדרכה 066 בספריה המרכזית (בבניין 401, קומה  1-).

משך ההדרכה כשעה וחצי.

על המשתתפים בהדרכה להצטייד בהחסן נייד (DiskonKey) עם קבצי PDF לציטוט או לשמור מראש קבצי PDF בתכנת ענן או מחשב נייד,  ובנוסף מסמך וורד לתרגול שילוב ציטטות.

 

מרצים, חוקרים וסטודנטים המעוניינים בפרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר עם עדי שרעבי ממדור ההדרכה, בטלפון 03-5317955, או באמצעות כתובת המייל: adi.sharabi@biu.ac.il

שימו לב!

ההרשמה להדרכה לא מתבצעת דרך המייל אלא דרך טופס ההרשמה. 

הרישום להדרכה אינו מהווה אישור להשתתפות בהדרכה. אישור לקליטת הרישום ע"י המערכת ישלח אל כתובת הדוא"ל שלך.