אלול תשע"ד, ספטמבר 2014

תאריך: 
ספטמבר 2014
 1. Single Sign On - שדרוג מערכת ההזדהות  בגישה למשאבים האלקטרוניים של הספרייה  - עד כה הגישה למערכת ( שנקראה בעבר OpenAthens) נעשתה באמצעות שם משתמש וסיסמה שווים, ובהם האותיות biu + תשע ספרות של מספר תעודת הזהות.
   
 2. ביום ראשון הקרוב, כ"ו באלול תשע"ד (21.9.14) תוחלף הגישה למערכת : בשם המשתמש יש להקליד את תשע הספרות של מספר תעודת הזהות בלבד (ללא (biu, והסיסמה תהיה שווה לסיסמה שבכניסה למערכת Moodle. שימו לב! יש הבדלים בדרך הגישה למערכת החדשה בין הסטודנטים ובין הסגל האקדמי והמנהלי. לפרטים מלאים הקישו כאן.
   
 3. Ebooks - שלושה מאגרי מידע חדשים נוספו לאחרונה לקבוצת מאגרי EbscoHost. 
  Education Source - מאגר בתחום החינוך ונושאים קרובים, ובו כל מיני סוגי פרסומים, כמו מאמרים מחקריים ושפיטים מתוך כתבי עת, תקצירי כנסים, מבחנים וכן כ-550 ספרים אלקטרוניים.
  eBook Collection - במאגר מאות אלפי ספרים אלקטרוניים במדעי הרוח, במדעי החברה, בכלכלה, במדעים מדויקים ועוד.
  eBook Academic Collection - במאגר מבחר ספרים אלקטרוניים העוסקים במחקרים  בין תחומיים. רוב הספרים נדפסו בהוצאות אקדמיות.
  כמו כן, הספרייה רכשה מנוי חדש על המאגר SpringerLink Ebooks – במאגר רשומות של מאות אלפי ספרים בכל מיני תחומים, ומתוכם גישה לטקסט מלא של ספרים שנדפסו בשנים 2014-2013, את הספרים אפשר להדפיס או להעביר לדיסק-און-קי.לגישה למאגרי המידע הקישו על משאבים-אלקטרונים ומאגרי מידע לפי א-ב.
   
 4. שני כתבי-עת  אקדמיים  נוספו בימים האחרונים לרשימת כתבי-העת האלקטרוניים בעברית
  במאגר- 
   JSTOR:  "בתנועה" ו"מדינה וחברה".  כעת נמצאים במאגר כ-35 כתבי-עת אלקטרוניים בעברית.  
   
 5. מאגרים חדשים:
  * מאגר הנתונים במדעי החברה - ISDC - המאגר אוסף נתונים סטטיסטיים בעלי עניין מחקרי בכל מיני תחומים במדעי החברה וכן כ-1000 גופי נתונים ובהם: סקרי דגימה, סקרים מקומיים, דמוגרפיה ומפקדי אוכלוסין, רשומות אדמיניסטרטיביות, נתוני מקרו, בחירות ועוד. לפרטים הקישו כאן.
  * כותר ספרי לימוד – ספרי לימוד דיגיטליים ובהם כלי הוראה ולמידה המותאמים לתכנים ולתכניות הלימוד של משרד החינוך. לפרטים הקישו כאן.
  *פרדיקטה קרנות נאמנות – מערכת בנושא ענף קרנות הנאמנות הישראלי, ובה למעלה מ-10 שנות מידע היסטורי. כמו כן, במאגר קיימת אפשרות לביצוע ניתוחים היסטוריים מעמיקים. המאגר גם מספק מערכת כלי ניתוח והשוואה.
  *פרדיקטה ניירות ערך -  בסיס נתונים על כל ניירות הערך הנסחרים בבורסת תל אביב ועל ניירות ערך ישראליים הנסחרים בחו"ל. במערכת מידע על כל סוגי הניירות כמו ניירות של חברות, אג"ח, אופציות ועוד, במאגר נתונים על יותר מ-10 שנים. וכן מגוון כלים לחיפוש, לניתוח ולהשוואה.

  לגישה למאגרי המידע- הקישו על משאבים-אלקטרונים ומאגרי מידע לפי א-ב.
   
 6. מאגרים  חדשים להתנסות – הספרייה מקבלת בקביעות מאגרים להתנסות במגוון תחומים. לקבלת עדכון שוטף על המאגרים החדשים להתנסות ועל תקופת הניסיון, היכנסו לדף הבית של מערך הספריות או התחברו לדף הפייסבוק בכתובת: https://www.facebook.com/libraries.biu
   
 7. הדרכות תשע"ה – כבכל שנה, מדורי ההדרכה והיעץ בספריות מזמינות לפני פתיחת שנת הלימודים את הסטודנטים הלומדים בשנה א בשלל המחלקות  להדרכה בסיסית להתמצאות במשאבי הספרייה. ההדרכות מתקיימות בספריה המרכזית, בספרייה למדעי החברה ובספרייה לפסיכולוגיה. כמו כן, בתחילת סמסטר א יתקיימו הדרכות בסיסיות ומתקדמות  לכל המעוניין. עוד פרטים יתפרסמו בהמשך.
  כמו כן, מדור ההדרכה והיעץ של הספרייה המרכזית מציע למרצים מהפקולטות למדעי היהדות והרוח לשלב בתוך הקורסים  הדרכה חד פעמית מתקדמת בעבור הסטודנטים. ההדרכה תותאם  לדרישות המרצה ולחומר הנלמד. לפרטים נא לפנות ללאה נמדר בכתובת: lea.namdar@mail.biu.ac.il
   
 8. **חדש**חדש** לתשומת לה המרצים המנחים סטודנטים לתארים מתקדמים. שירות חדש בספרייה המרכזית- הזמנה ממוחשבת של תור להגשת עבודת גמר. לנוחיות הסטודנטים פועלת מערכת לזימון תורים באמצעות האינטרנט. לפרטים הקישו כאן.
   
 9. Mendeley - מדור ההדרכה מזמין את המרצים והסטודנטים להשתתף בהדרכה על Mendeley – תוכנה לניהול מקורות מידע, המאפשרת ייבוא קבצים וארגונם, וכן יצירת רשומות ביבליוגרפיות במגוון סגנונות ציטוט (APA, MLA ועוד). לפרטים ולהרשמה  אנא פנו לגב' יוליה גריקו בכתובת: Yulia.Griko@mail.biu.ac.il.
   

   

ספריות בר אילן בפייסבוק

תתחברו – רק תרוויחו!!
https://www.facebook.com/libraries.biu?ref=bookmarks

 

 

מערך ספריות בר אילן מאחל לסגל האקדמי 
שנה טובה ומתוקה!

 

 

 

כותבות באהבה: מיטל נג'אתי metal.simch@mail.biu.ac.il  ; לאה נמדר Lea.Namdar@mail.biu.ac.il

עריכה לשונית: חיה בינוסוביץ