דצמבר 2012 - טבת תשע"ג

תאריך: 
דצמבר 2012

 

מערך הספריות - אוניברסיטת בר אילן   

הספריה המרכזית ע"ש וורצוויילר

Bar Ilan University Library System Wurzweiler Central Library

 

חדשות הספרייה – טבת תשע"ג דצמבר 2012

 

  * יום העיון "Face [of the] Book  : עבר ועתיד בספריה ההיברידית", שהתקיים
ב-10.09.2012 בשיתוף פעולה בין הספרייה המרכזית ומנהל המכללות, הוכרז כהצלחה! מחכים לשנה הבאה... לתמונות מהכנס לחצו כאן.

 

* לקראת השנה האקדמית החדשה, עברנו לגירסא מעודכנת של התוכנה המהווה את התשתית של בר-קט, הקטלוג הממוחשב המאוחד של מערך הספריות. לתשומת לבכם: בכרטיס הקורא הוכנסו שינויים, ומעתה ניתן לקבל הודעה על קנסות  בכניסה לכרטיס באינטרנט. בנוסף, הוכנסו שינויים בעיקר במודול ההשאלה הבין-ספרייתית.

 

* הדרכות תשע"ג – צוות ההדרכה בספרייה המרכזית מזמין את כל הסטודנטים להירשם להדרכות הכרות עם משאבי הספרייה. עד כה נערכו עשרות הדרכות בשלבים שונים, החל מהיכרות עם קטלוג הספרייה ומפתחות למאמרים וכלה בעקרונות החיפוש המתקדם וגישה למאגרי מידע מהקמפוס ומרחוק. לפרטים הקישו כאן. לידיעת הסגל האקדמי: 1) ניתן להזמין הדרכה לקבוצות, המותאמת לדרישותיכן. אנא הקפידו ליצור קשר מס' שבועות לפני המועד הרצוי להדרכה על מנת שנוכל להיערך בהתאם; 2) ניתן לתאם ייעוץ אישי לאיתור חומרים רלוונטיים למחקרכם. ליצירת קשר: טל' 7955 או בדוא"ל Hadracha.Centralib@mail.biu.ac.il

 

* מפעל המילון ההיסטורי ללשון העברית– מאגר שמטרתו למסור את תולדות המילים בשפה העברית, והכולל את כל הטקסטים שנכתבו בעברית עד למאה האחת עשרה, וכן מבחר גדול של הספרות העברית מן המאה האחת עשרה ועד קום המדינה. המאגר נגיש כעת לכל אנשי קהילית בר אילן מאתר הספריות, תחת קטגוריית "משאבים אלקטרוניים".

 

* כותר – מאגר בטקסט מלא הכולל למעלה מאלף ושלוש מאות ספרים בעברית, בתחומי הרוח והחברה. מאגר זה נגיש מאתר הספרייה, מהקמפוס ומרחוק.
שימו לב! רוב הספרים הנגישים באמצעות המאגר בטקסט מלא, אינם נמצאים בקטלוג הספרייה. במידה והנכם נתקלים בספרים נדרשים במאגר כותר, עדכנו את מחלקת קטלוג בטלפון 5318063  ואנו נכניס את פרטי הספרים והקישור לקטלוג.
 

* תערוכות: התערוכה בולי ישראל כמשאב למידה תוצג בלובי הספרייה המרכזית עד ל- 27.12.2012. אוצר התערוכה: מר יעקב ארונסון – מנהל הספרייה לשעבר. לפרטים הקישו כאן. תערוכה חדשה בשם "עץ וחיים – פיסול בעץ וחפצי יודאיקה" של האמן חיים ישראל פרל תפתח ב-8.1.2013

 

* **חדש **– כנסו לטופס החדש לפניות הציבור באתר מערך הספריות, שיאפשר לכם להציע הצעות, עדכונים ושינויים לדף הבית של מערך הספריות. הפניות יועברו לצוות הממונה על האתר, ויטופלו במהירות האפשרית.
 

* שיתוף פעולה בין מחלקת קטלוג עברי לבין הספרייה הלאומית – כל הפרטים בכתבה הבאה: http://lib.biu.ac.il/page/908

 

* מוקד בינת – האוניברסיטה מפעילה מוקד תמיכה למשתמשי האינטרנט האלחוטי בכל הקשור לתקלות בחיבור לאינטרנט האלחוטי ברחבי הקמפוס. מספר הטלפון לפניות הציבור : 1-5-99-555-755.

 

* בחירות 2013- הספרייה המרכזית אוספת כל חומר ויזואלי הנוגע לבחירות. כגון: פוסטרים, פליירים, גלויות וכדומה. נא להעביר כל חומר רלוונטי לידי ליאת וינטר ממחלקת רכישה בספרייה המרכזית. פרטים במייל: Liat.Winter@mail.biu.ac.il

 

* בעקבות מבצע "עמוד ענן"-  מחלקת ההשאלה בספריה המרכזית באה לקראת תושבי הדרום ואנשי כוחות הביטחון והמילואים, ומציעה את ההקלות הבאות: לא ייגבו קנסות עקב איחורים בהחזרת ספרים שנגרמו בתקופת המבצע, תתאפשר הארכת ספרים מעבר לתקופה המקובלת וכן השאלת ספרים מעבר למכסה המותרת.

בברכת חורף טוב, בריא ופורה לכולם!

ד"ר רחל קדר, מנהלת מערך הספריות

וצוות ספרני הספריה המרכזית

 

עורכות: מיטל נג'אתי metal.simch@mail.biu.ac.il  , לאה נמדר Lea.Namdar@mail.biu.ac.il