אייר תשע"ג - אפריל 2013

תאריך: 
אפריל 2013

 

 

מערך הספריות - אוניברסיטת בר אילן   

הספריה המרכזית ע"ש וורצוויילר

Bar Ilan University Library System Wurzweiler Central Library

 

בס"ד

חדשות הספרייה – אייר תשע"ג / אפריל 2013

1.      הבועה - מדור ההדרכה דואג לשמור על הקשר עם הקוראים גם מרחוק. באתר ובקטלוג הספרייה, תמצאו את הבועה העונה בצורה אוטומטית על שאלות הקשורות בשירותי הספרייה, באמצעות מאגר שאלות ותשובות. שימו לב! המערכת פועלת 24/ 7. במידה ואין מענה מידי, הספרייה תענה על הפנייה  תוך 24 שעות עבודה. אנא הפנו את הסטודנטים לשירות זה.
 

2.      השאלת ספרים לספרייה הלאומית -  הספריה הלאומית שאלה לאחרונה מהספריה המרכזית בבר אילן כ- 200 ספרים שהיו חסרים באוסף שלה בתחום מדעי היהדות. הספרים שהושאלו נסרקו וקוטלגו, ויהיו נגישים בעתיד לקהל הקוראים. מדובר בתרומה חשובה להשלמת אוסף ישראל ולהבטחת שימור הפרסומים לדורות הבאים.

 

3.      יום פתוח – האוניברסיטה פתחה את שעריה לסטודנטים חדשים ביום פתוח שהתקיים ב- 14-15 בפברואר. לראשונה השנה, נטלו חלק בין מקבלי הפנים גם נציגי מערך הספריות. בדוכן הספריות הופנו לסטודנטים שאלות בנוגע לאוניברסיטה, הספריות, וכן שאלות בידע כללי השזור בהומור. בכל שעה עגולה התקיימה הגרלה עם מתנות שימושיות. הפעילות הוכרזה כהצלחה! לפרטים הקישו כאן. נתראה ביום הפתוח הבא – יום ו', כ"ג אייר, תשע"ג (3 במאי 2013).
 

4.      תערוכות - בתחילת סמסטר ב', ביום שלישי  5.3.13 נפתחה תערוכת ציורים בלובי הספריה המרכזית. בתערוכה הוצגו ציורי נוף של גב' רבקה פיק לנדסמן, תמונות אקוורל, תמונות שמן, צלחות פורצלן מעוטרות בנושאי החגים ומגילת אסתר מאויירת. פתיחה חגיגית של התערוכה החדשה, "נוף חיי – ציורים של ציפי קמר", תיערך ביום ג', כ"ז אייר (7/5/13) בשעה 13:30. הציבור מוזמן.
 

5.      יוזמות חברתיות של עובדי הספריה – כבכל שנה, לקראת פורים נאספו תרומות של מוצרי מזון. השנה התרומות הועברו לארגון "למען אחי". כמו כן, בערב פסח נתרמו ספרים מהאוספים האישיים של עובדי הספריה וכלל האוניברסיטה והועברו לעמותת "סיפור חוזר".

 

6.       טופס פניות לדיווח על תקלות – באתר מערך הספריות תמצאו טופס פנייה לדווח על תקלות בגישה למאגרי מידע ו/ או לכתבי עת אלקטרוניים מרחוק. לכניסה לטופס הקישו כאן.
 

7.      Hot Articles – באתר מערך הספריות הותקנה לשימושכם אפליקציית Hot Articles שהינה שירות דליית הפרסומים האקדמיים הנקראים ביותר בחודש מסוים. רשימת המאמרים הן תוצאה של ניתוח נתוני שימוש בקרב חוקרים ברחבי העולם. השרות חינמי וניתן לקבל רשימה כללית או לפי תחומים. לפרטים נוספים הקישו כאן.

 

8.       מאגרים חדשים – מערך הספריות רכש מנוי על מאגר Francis העוסק במדעי הרוח והחברה, ובנושאים בין תחומיים כגון ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, בלשנות, פילוסופיה, חקר הדתות וסוציולוגיה. המאגר כולל למעלה מ 1.8 מליון הפניות לפרסומים – כולל תקצירים באנגלית או בצרפתית, מתוך כתבי עת, ספרים, כנסים ועוד.
כמו כן, התווספה גישה למאגר Medline העוסק בתחומי הרפואה, ביו רפואה ונושאי מחקר בין  תחומיים - באמצעות הממשק הידידותי של מאגרי EbscoHost. מאגר חדש נוסף: מאגר בתחום דת ותיאולוגיה:  Atla Religion Database with Atla Serials . לפרטים הכנסו לרשימת המאגרים לפי א-ב באתר מערך הספריות.
 

לתשומת לבכם!!! אנו מחפשים שם חדש לעלון חדשות הספרייה. נשמח לקבל רעיונות והצעות חדשים לתיבת המייל שלנו....

 

קיץ בריא ונעים !!!

 

עורכות:

מיטל נג'אתי Simchi.metal@mail.biu.ac.il

לאה נמדר Lea.Namdar@mail.biu.ac.il