איתור כתבי עת שהם מרכיב במודל התקצוב של ות"ת

 

לפניכם קישורים למאגרים המקוונים שתוכלו למצוא בהם את רשימות כתבי העת השפיטים המוכרים לרכיב הפרסומים במודל התקצוב של ות"ת (הועדה לתכנון ולתקצוב).

ראו גם הבהרות ות"ת בנושא רכיב הפרסומים במודל התקצוב – מעודכן לתשפ"ג (pdf)*  

לידיעתכם, החישוב של מספר המאמרים המדעיים שמפרסמים חברי הסגל באוניברסיטה, נעשה לפי רשימות כתבי העת המוכרים למודל התקצוב של ות"ת, ותקציבי האוניברסיטאות מושפעים מהפרסום של החוקרים בכתבי העת האלה.

ות"ת מחשיבה במודל התקצוב את ה-Articles המתפרסמים בכתבי העת המוכרים למודל התקצוב, אך לא את שאר הפרסומים הנדפסים בהם, כמו Proceeding Papers, Book Reviews, Reviews, Letters ועוד.

הנה רשימת המאגרים שכתבי העת המאונדקסים בהם, מוכרים לרכיב הפרסומים במודל התקצוב של ות"ת (מעודכן לדצמבר 2022):

במאגר נמצאים האינדקסים האלה:


Science Citation Index Expanded (SCIE) -  מדעי הטבע, רפואה וטכנולוגיה

Social Sciences Citation Index (SSCI) - מדעי החברה

Arts & Humanities Citation Index (AHCI) - מדעי הרוח ואומנויות

Emerging Sources Citation Index (ESCI) - מקורות מתפתחים', היינו כתבי עת שפיטים חדשים ברשימה של Web of Science, בכל התחומים, שאינם  ממוינים לפי דיסציפלינה (הכיסוי משנת 2015 ואילך) 

היכנסו לבדיקה האם כתב העת המבוקש באחד מהתחומים הנ"ל נמצא במאגר, ומוכר למודל התקצוב של ות"ת. אפשר להוריד את רשימת כל כתבי העת במאגר המוכרים לתקצוב, אך נדרש רישום לאתר ללא תשלום.

לתשומת ליבכם,

 

  • כל כתבי העת המוכרים למודל התקצוב של ות"ת הם כתבי עת שפיטים (peer-reviewed), אך יש כתבי עת שפיטים, באנגלית, בעברית ובשפות אחרות, השייכים לשלל דיסציפלינות ותחומי ידע, שאינם מוכרים למודל התקצוב

 

  • אם יש לכם מידע על כתב עת שפיט(peer-reviewed)  בתחומי המחקר שלכם, שאינו מופיע ברשימות של כתבי העת המוכרים למודל התקצוב של ות"ת, אנא פנו אל ד"ר ישראל בלפר israel.belfer@biu.ac.il או  אל ד"ר חיה בינוסוביץ chaya.beinosovitz@biu.ac.il לתדרוך כיצד להפנות בקשה אל מערכת כתב העת להכרה גם בכתב העת הנידון למודל התקצוב

לידיעתכם,

 

  • בדצמבר 2022 נוסף לרשימה מאגר HeinOnline והוסרו המאגרים PsycINFO (פסיכולוגיה) ו-ERIC (חינוך)

 _____________________________________

* הנה מסמך ישן, ובו הבהרות ות"ת בנושא רכיב הפרסומים במודל התקצוב – מעודכן לתש"פ (pdf)