תוכנה לניהול ביבליוגרפיה Mendeley

Mendeley היא תוכנה חינמית לניהול ביבליוגרפיה ולשיתוף מחקר. באמצעות מנדליי ניתן ליצור, בין השאר, ספריה אישית, לארגן ולנהל קבצי PDF ובאופן אוטמטי לשלוף מטה-דטה ממאמרים ולשתול ציטוטים ביבליוגרפיים. התוכנה מאפשרת חיפוש בטקסט מלא בקבצי PDF, מירקור והוספת הערות, תיוג ודלייה על פי חתכים שונים כמו פרטים ביבליוגרפיים, מילות מפתח, שדות מחבר, כותר, שנה, ועוד.

 

בנוסף, מתפקדת מנדליי כרשת חברתית אקדמית של למעלה משני מליון חוקרים מהארץ ומהעולם, ומכילה מידע על למעלה מ-240 מליון מאמרים. התוכנה תומכת בשיתופיות ומאפשרת גישה למאמרים אחרונים משדה המחקר, איתור כתבי העת הנקראים ביותר, הערכת מאמרים וגילוי ציטוטים, גילוי טרנדים וסטטיסטיקות, יצירת קשר עם חוקרים משדה המחקר, והקמת קבוצות למגוון מטרות.

 

אתר התוכנה: https://www.mendeley.com/

מדריכים באתר של Mendeley

 

הדרכה מוקלטת על Mendeley

 

מצגת הסבר על Mendeley

 

 

סטודנט או איש סגל המעוניין בהדרכה על התוכנה, עליו לשלוח את פרטיו האישיים למייל simchim@biu.ac.il

 

 

במקביל, אלו הספרנים בקמפוס שנותנים תמיכה ו/או הדרכות על תוכנת מנדליי ויש להפנות אליהם סטודנטים מהפקולטות והמחלקות שלהם:

מיטל נג'אתי - מחלקת הדרכה ויעץ                                           Simchim@biu.ac.il

נעמי אברהם - מחלקת הדרכה ויעץ                              Naomi.Abraham@biu.ac.il

ד"ר יהודית שקולניצקי-ליברמן - מחלקת כ"ע              Yehudit.Shkolnisky@biu.ac.il

תמי קרביץ- מחלקת הדרכה ויעץ                                                Kravett@biu.ac.il

יעל טשרטוק - מדעי החברה                                          Yael.Teshartok@biu.ac.il

יודפת תעשה - מדעי החברה                                            Yodfat.Taase@biu.ac.il

אורלי וידהורן - מדעי החברה                                          Orly.Weidhorn@biu.ac.il

מירי רובינשטיין - חינוך                                                Miri.Rubinstein@biu.ac.il

ד"ר חיה בינוסוביץ - פסיכולוגיה                               Chaya.Beinosovitz@biu.ac.il

שלומית נשרי - רפואה                                                   Shlomit.nishri@biu.ac.il

גנית יוסף - משפטים                                                        Ganit.Yosef@biu.ac.il